Regulamin działania sklepu internetowego


I. Informacje podstawowe

 1. Właścicielem sklepu internetowego jest firma Vitrum Concept.
 2. Zakupów w naszym sklepie może dokonywać każda pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna.
 3. Vitrum Concept wystawia faktury VAT na zakupiony towar. Podane na naszej stronie ceny są cenami netto, do któych doliczamy podatek vat w wysokości 23%. Przy składaniu zamówienia należy podać niezbędne dane do jej wystawienia.
 4. Salon firmowy mieści się w Warszawie, przy ulicy Kochanowskiego 39 i jest czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.
 5. Korzystanie z serwisu i dokonywanie zakupów w sklepie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

II. Składanie zamówienia i formy potwierdzenia

 1. Zamówienia można składać poprzez:
  • formularz zamówieniowy (koszyk) w sklepie internetowym,
  • e-mailem na adres: sklep@vitrum.com.pl ,
 2. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 12.00, w soboty oraz w niedziele i święta, rozpatrywane są kolejnego dnia roboczego.
 3. Pracownik sklepu, po otrzymaniu zamówienia weryfikuje telefonicznie dane osobowe Nabywcy i potwierdza fakt złożenia zamówienia oraz termin dostawy. Każde złożone zamówienie jest potwierdzane telefonicznie, pocztą elektroniczną lub faxem. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację złożonego zamówienia zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania jego realizacji - o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
 4. W przypadku ewentualnej zmiany cen produktów, Vitrum Concept niezwłocznie zobowiązuje się do poinformowania o tym klienta. W razie braku akceptacji nowej ceny, zamówienie na określony produkt nie będzie realizowane.
 5. Ceny towarów znajdujących się w sklepie wyrażone są w złotych polskich.

III. Wysyłka i płatności

 1. Standardowy termin realizacji zamówienia wynosi:

- 1-3 dni roboczych od daty potwierdzenia zamówienia na elementy gotowe

- ok. 14-21 dni roboczych na meble sklepowe, realizowane na zamówienie

- w przypadku realizacji zamówienia na meble sklepowe pracownik sklepu może prosić o przesłanie zaliczki w wysokości od 20 do 40 % wartości zamówienia.

W przypadku braku możliwości dotrzymania w/w terminu Nabywca będzie informowany przez nasz serwis o fakcie związanym z wydłużeniem czasu realizacji zamówienia oraz o proponowanym nowym terminie realizacji.

 1. Akceptujemy następujące formy płatności:
  • za pobraniem
   - płatność przy odbiorze zamówionego produktu następuje bezpośrednio do rąk pracownika firmy spedycyjnej. Wartość pobrania nie może przekroczyć 1000 zł brutto.
  • gotówką
   - zapraszamy do naszego salonu w Warszawie przy ulicy Kochanowskiego 39 w godzinach 9-16
  • przelew
   Wpłata na konto
   Vitrum Concept w formie przedpłaty na podstawie wysłanej Zamawiającemu Faktury Proforma.
   Nr konta: Mbank 07 1140 2004 0000 3002 7489 5424

   

 2. W przypadku płatności przelewem przed dostawą towaru, dostawa jest realizowana (towar zostaje wysłany) po wpłynięciu środków pieniężnych na konto sklepu, najpóźniej następnego dnia roboczego od daty wpływu płatności.
 3. Zamówione produkty dostarczane są za pośrednictwem Vitrum Concept lub firm spedycyjnych na wskazany przez Zamawiającego w formularzu zamówienia adres dostawy.

IV. Transport towarów

 1. Koszt transportu towarów przy zamówieniu:

· w Warszawie o wartości do 1000 zł netto pokrywa Nabywca i wynosi on ryczałtowo 73,20 zł brutto,

· w Warszawie o wartości powyżej 1000 zł netto w całości pokrywa  Vitrum Concept,

· poza Warszawą o wartości do 25 000,00 zł netto jest indywidualnie kalkulowany, a informację dotyczącą kosztów transportu przekaże pracownik sklepu internetowego, przed przyjęciem zamówienia do realizacji,

· zamówienia jednorazowe pow. 25 000,00 zł netto - transport zapewnia Vitrum Concept na terenie całego kraju,

Realizacją transportu towarów zakupionych w naszym serwisie zajmuje się Vitrum Concept lub firma kurierska. Klient może sam, przy składaniu zamówienia, określić firmę realizującą dostawę. Rozładunek zamawianego towaru zapewnia zamawiający.

 1. W chwili odbioru Zamawiający zobowiązany jest do sprawdzenia, czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu.
 2. Zakupione i dostarczone towary są fabrycznie nowe i objęte gwarancją 12 miesięcy.

V. Gwarancje, reklamacje, rękojmia, zwroty towarów:

 1. Klient, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, w terminie 10 dni od zawarcia umowy może od niej odstąpić bez podania przyczyn (z wyjątkiem towarów zamówionych lub wyprodukowanych specjalnie dla klienta, składając stosowne oświadczenie na piśmie ( Podstawa prawna Dz. U. z dnia 2 marca 2000 r .). Towar powinien wrócić w takim stanie w jakim został zakupiony, w oryginalnym opakowaniu wraz z kserokopią dowodu zakupu, instrukcją i gwarancją oraz wskazać konto bankowe, na które zostaną przelane zwracane pieniądze. Koszty odesłania towaru nie podlegają zwrotowi.
 2. Gwarancję na towar stanowi wystawiona faktura.

VI. Postanowienia końcowe

 1. Składając zamówienie Nabywca akceptuje treść powyższego regulaminu i wyraża tym samym zgodę na przechowywanie oraz przetwarzanie podanych danych osobowych do celów realizacji i rozliczania transakcji zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr133 poz. 883 wraz z późniejszymi zmianami.
 2. Dane osobowe Nabywcy będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim. Nabywca ma prawo do wglądu w swoje dane osobowe do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania.
 3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego. Wszelkie opinie, sugestie oraz zapytania dotyczące funkcjonowania sklepu prosimy kierować za pomocą formularza kontaktowego, listownie lub telefoniczne.